Tribulus TESTO XBLEND očima Jana Cahy

TestoX Blend jako novinka v podpoře hladiny testosteronu.

Dnešní článek začnu trochu netradičně, a to ne hovořením o produktu, ale o své zkušenosti. Pohybuji se ve světě suplementů totiž dobrých 15 let, a to jako uživatel nebo i „navrhovatel“ novinek, které můžete použít vy sami. Za tu dobu jsem zaznamenal hned několik vln a tendencí k nákupu doplňků stravy. Podobnou „novou vlnu“ zaznamenávám i nyní, a to ne v oblasti suplementů obecně, ale hlavně ve snaze ovlivnit hladinu vlastních steroidních hormonů přirozenou cestou. Chvilku se zdálo, že těmto suplementům odzvonilo, nicméně s tím, jak se fitness společnost rozděluje na tu „natural way“ a řekněme, ne zcela „natural“, přichází i snahy hledat nové cesty, jak ovlivnit svůj výkon.

Samozřejmě, trénink a strava jsou jedna věc – velmi důležitá, nedílná součást skvělého výsledku. Nicméně suplementace může být tou pomyslnou třešničkou na dortu, která vás posune dál, než jste kdy byli. Jednou z těchto nových snah, je i přivedení produktu Testo X-Blend od Sizeandsymmetry na trh. O tomto produktu jsme začali uvažovat již v polovině roku, slovo dalo slovo a najednou (to je spíš pomyslné, zas tak najednou to nejde) je zde. Doplněk stravy, jehož potenciálem a cílem je ovlivnit přirozenou produkci testosteronu tak, abyste mohli těžit z nových svalových přírůstků.

Možná by se hodilo říct, co bylo naší snahou při uvažování nad výrobou tohoto produktu, a tak to zkusím podat jako odpověď na otázku: „Snahou Testo X-Blend Sizeandsymmetry je spojit objektivně i subjektivně funkční substance ovlivňující produkci testosteronu a podporující libido (sexuální vzrušivost) s cílem zlepšit nejen schopnost těla naturálně budovat svalovou hmotu, ale také snížit podíl tukové tkáně, podpořit sexuální apetiti, regeneraci a vitalitu jeho uživatelů. Šlo nám o maximalizaci přírodního ovlivnění hladiny steroidních hormonů se všemi pozitivnímu vlivy, které se s nimi pojí a bez jakýchkoliv negativních dopadů“ a nutno říct, že tento záměr se nám podařil.

Co všechno tedy v Testo X-Blend najdete?

Tribulus terrestris – jedná se o rostlinu, kterou můžeme nalézt v několika částech světa, jako jsou USA, jižní Amerika, Mexiko, Španělsko, Indie, Čína a Bulharsko. Originální bulharský Tribulus obsahuje 40-60x vyšší množství Protodioscinu v sušině oproti Tribulusu z ostatních částí světa, doplněk od Sizeandsymmetry využívá 40% protodioscinu a 90% saponinů.

Steroidní saponiny a látka Protodioscin mají schopnost ovlivnit produkci mužského pohlavního hormonu testosteronu, který je zodpovědný za vybuzení anabolické odpovědi na silový trénink a podporuje sarkoplazmatickou hypertrofii (růst) svalové tkáně a snížení množství tělesného tuku.

Kyselina D-asparagová (DAA) „narovnává“ sníženou hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronu. K tomu dochází vlivem intenzivního silového tréninku nebo při prolongované kalorické restrikci. Tato pravotočivá aminokyselina se uchytila ve sportovní výživě a při krátkodobé expozici dokáže navýšit hladinu testosteronu až o 60 %. Tím napomáhá nejen zvýšení libida, sexuálního chtíče, ale také růstu svalové hmoty.

Maca je často označována jako „superfood“ – superpotravina, která se stává v současné době velmi populární. Pěstuje se ve výšinách peruánských And a její účinky mají pozitivní vliv na vitalitu, plodnost či sexualitu (libido). Díky tomuto je popisován i její vliv na hladinu testosteronu a tím, i hypertrofii nebo změnu tělesného složení ve smyslu nižší hladiny tělesného tuku.

Maca je kořenová zelenina, která připomíná řepu, kořen je velký asi 3-6 cm v průměru a cca 5 cm na délku. Prášek z červené macy má oproti černé a bílé mace jemnější a méně výraznou karamelovou chuť. Maca kořen byl používán indiány v Peru jako zásadní složka pro zdraví po tisíce let. Prášek z macy obsahuje množství vitaminů, minerálních látek a esenciálních aminokyselin.

ŽenŠen je velmi populární již po tisíce let v asijské kultuře, a to díky své široké působnosti ve vztahu k podpoře zdraví. Přispívá k normální hladině glukózy v krvi a tím i stabilizaci výkonu nejen silového, ale u vytrvalostního. Podporuje fyzický výkon, pomáhá udržovat fyzické a duševní schopnosti a dobré sexuální vztahy, díky zvyšování libida a sexuálního chtíče.

Vitamín D3 je v tucích rozpustný vitamín, který je syntetizován převážně pokožkou působením slunečního záření. V malém množství se nachází v jídle jako je tuňák, makrela, sardinka, vejce nebo mléko nebo může být konzumován prostřednictvím suplementace. Vitamín D3 má pozitivní vliv na funkce v metabolismu, od vstřebávání vápníku, přes normální funkci svalů až po normální funkci imunitního systému. Ve vztahu k vitaminu D3 máme popsán i nárůst hladiny testosteronu až o 30 %, což může mít opět za následek nárůst svalové tkáně a snížení množství tuku.

Jak tedy vidíte, už se toho nedalo do jedné kapsle nacpat víc. Ono přeci jen, je potřeba dát v úvahu i účinné množství samozřejmě kombinované s určitým synergním působením. Teď je jen na vás vyzkoušet a těšit se z toho, že jste se mohli podílet na svém maximálním rozvoji i v oblasti naturálního budování svalové hmoty.

Autor článku Mgr. Jan Caha

Mgr. Jan Caha

Jenda Caha je závodník v naturální kulturistice, zakladatel Fitness Institutu a také dlouholetý redaktor časopisu Muscle&Fitness a serveru Aktin.cz.

Podobné články

Hydro protein DH32

Green Jungle

Liposomální vitamín C – až 25x lepší vstřebatelnost

SARMs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *