Multivitamín Complex pod drobnohledem

Sizeandsymmetry COMPLEX

Je produktem nejen na poli sportovní výživy. Popravdě jsem velmi dlouho hledal produkt, který by obsáhl veškeré nároky sportujícího organismu, a to nejen pro klienty, kteří se pohybují na mých seminářích nebo v poradně výživy, ale také pro sebe. Proto jsem velmi rád, že se mohu trochu hlouběji podívat na Sizeandsymmetry COMPLEXsměs vitamínů a minerálních látek pro každodenní doplňování do sportovní i běžné výživy.

Komplexní přípravek

Název už trochu napovídá, a co výrobci šlo. Cíl je jasný, a sice doplnění celého spektra vitamínů a minerálních látek tak často se ztrácejících nebo více využívaných při náročných sportovních činnostech, při regeneraci tkání a metabolismu živin. Znáte to, organismus sportovce je každý den stresován nejen tréninkem, ale také jednostrannou a monotónní výživou spojenou s aktuální a stále diskutovanou nekvalitou potravin. Tento problém je (bohužel nebo bohudík) nutno řešit exogenně, tedy doprovodným příjmem právě například v podobě přípravku sportovní výživy – doplňkem stravy.

Abych tedy demonstroval komplexnost tohoto přípravku, tak jedna kapsle tohoto přípravku obsahuje kompletní zastoupení vitamínů rozpustných ve vodě, i vitamínů rozpustných v tucích. Tedy včetně B komplexu, vitamínu C, A, D nebo K. Není zřejmě nutností, abych zde vypichoval každý a jednotlivý vitamín, nicméně aspoň nastíním, že vitamíny řady B jsou důležitým mediátorem metabolismu všech živin, jsou důležité pro vstřebávání určitých minerálních látek a podílejí se na energetickém metabolismu. V přeneseném slova smyslu jsou tak velmi důležitým hráčem nejen ve výživě vašeho těla a využití živin, například i pro tvorbu svalové hmoty, ale mohou také efektivně ovlivňovat vaši výkonnost v posilovně.

Přípravek není přeplněn vitamínem C, což můžeme hodnotit velmi kladně. Převážná většina „levnějších“ suplementů je doslova zaplavena vitamínem C, protože se jedná o snadno dostupnou a levnou surovinu, a cílem přeci je, aby byl produkt co „nejnabitější“ a přece na oko účinný. Zde najdete dostatečnou dávku 75 % DDD.

Zastavím se také u vitamínu D3. Obvykle najdete pouze odkaz na vitamín D, zde je přímo zastoupen ve své D3 formě, která je považována za nejúčinnější. Právě tato má vliv na váš imunitní systém, správou funkci svalů v tréninkovém procesu. Ovlivňuje také vstřebávání vápníku.

I minerální látky jsou nutností…

Tím se volně dostáváme k zastoupení minerálních látek. I ty zde jsou v komplex těch nejnutnějších, a to od makroelemtů jako vápník, hořčích, draslík nebo chlor, až k mikroelementům a stopovým prvkům. Právě ty jsou nejdůležitějšími hráči v procesu udržení osmotické rovnováhy, vstřebávání živin, tvorbě hormonů a správných funkcí svalové hmoty a procesu svalového stahu.

Nejdůležitějšími jsou v tomto procesu vápník, draslík i hořčík. Pro sportovce jedny z nejdůležitějších minerálních látek. Ty jsou navíc v běžné výživě zcela nedostatkovým „zbožím“, proto je jejich doplnění jasnou nutností, a to nejen ve sportovní výživě, ale také v běžné stravě. Jedna kapsle dokáže pokrýt až čtvrtinu z denní potřeby těchto mikroživin.

Stejně tak můžete těžit z výhodných forem minerálních látek, které ovlivňují hormonální produkci, jsou to zejména železo, mangan, zinek, měď, hořčík, draslík. Přeneseně řečeno, právě tyto minerální látky mohou být jazýčkem na vahách pro vaše svalové přírůstky, snižování tělesné hmotnosti nebo vhodné nastavení metabolismu. Najdete je v produktu v jejich organické i anorganické formě.

Pokud bych tedy měl tento produkt ohodnotit, tak jej řadím mezi aktuálně jedny z nejlepších minerálních a vitaminových směsí, které máme na trhu dostupné. Dostává svému názvu, a sice právě v komplexnosti. Jsem tedy přesvědčen, že právě tento produkt by mohl být tím vaším favoritem, který doplní každodenní potřebu vitamínů a minerálních látek. Dovolte mi ještě odbočku. Bohužel, se dnes většina z nás dívá na to, aby našla produkty, které jim zajistí rapidní nárůst svalové hmoty, instantní výsledky, a to v co nejkratším čase. Na základy se tak trochu zapomíná, no a právě toto je ten základ, který by neměl chybět v žádném suplementačním plánu.


redakce Sizeandsymmetry

S. D.

Redakce

Podobné články

Hydro protein DH32

Green Jungle

Liposomální vitamín C – až 25x lepší vstřebatelnost

SARMs